Хостингът, на който fakti.bg разчита от 2011 г., вече е отворен и за твоя сайт! ›››

Сформираха постоянните парламентарни комисии

4 Юни, 2026 15:41 619 9

  • постоянни комисии-
  • нс

На 28 май, с приемането на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание (ПОДНС), депутатите решиха да има 24 вместо 25 постоянни комисии, като бяха определени и техните наименования

Сформираха постоянните парламентарни комисии  - 1

Конституираха постоянните комисии в 52-рото Народно събрание (НС).

На 28 май, с приемането на Правилника за организацията и дейността на Народното събрание (ПОДНС), депутатите решиха да има 24 вместо 25 постоянни комисии, като бяха определени и техните наименования.

Комисията по бюджет и финанси се състои от 24 народни представители, от които 13 от ПГ на „Прогресивна България“, 4 от ПГ на ГЕРБ-СДС, 2 от ПГ на „Движение за права и свободи“ (ДПС), 2 от ПГ на „Демократична България“, 2 от ПГ на „Продължаваме промяната“ (ПП) и един от ПГ на „Възраждане“. Председател на Комисията по бюджет и финанси е Константин Проданов от ПГ на „Прогресивна България“. За заместник-председатели бяха избрани Светла Коджабашева от „Прогресивна България“ и Асен Василев от ПГ на ПП.

Комисията по правни въпроси се състои от 24 народни представители, от които 13 от ПБ, 4 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, 2 от ПП и един от „Възраждане“. За председател на Комисията по правни въпроси бе избрана Янка Тянкова от ПБ, а Олга Борисова от ПБ, Хамид Хамид от ДПС и Надежда Йорданова от ДБ са заместник-председатели.

Комисията по икономическа политика, инвестиции и индустрия включва 24 народни представители, от които 13 от ПБ, 4 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, 2 от ПП и един от „Възраждане“. Председател е Стефан Белчев от ПБ, зам.-председатели са Катя Стайкова от ПБ, Александър Иванов от ГЕРБ-СДС и Мартин Димитров от ДБ.

Комисията по енергетика се състои от 24 народни представители, от които 13 от ПБ, 4 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, 2 от ПП и един от „Възраждане“. Председател е Румяна Петрова от ПБ, а заместник-председатели са Стефан Цанков от ПБ, Жечо Станков от ГЕРБ-СДС и Радослав Рибарски от ПП.

Комисията по културата и медии се състои от 23-ма народни представители, от които 13 – от „Прогресивна България“, четирима – от ГЕРБ – СДС, двама – от ДПС, „Демократична България“, по един – от „Продължаваме промяната“ и „Възраждане“. Антон Кутев от „Прогресивна България“ беше избран за председател.

Комисията по въпросите на младежта и спорта се състои от 23-ма народни представители, от които 13 – от „Прогресивна България“, четирима – от ГЕРБ – СДС, двама – от „Движение за права и свободи – ДПС", двама – от „Демократична България“, един – от „Продължаваме Промяната“, и един – от „Възраждане“. Председател е Петър Стойчев от „Прогресивна България“ (ПБ).

Комисията по регионална политика, благоустройство и местно самоуправление се състои от 24 депутати, от които 13 от ПБ, 4 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, 2 от ПП и един от „Възраждане“. Мартин Жлябинков от ПБ е председател, зам.-председатели са Георги Чакъров от ПБ, Николай Нанков от ГЕРБ-СДС и Коста Стоянов от „Възраждане“.

Комисията по външна политика включва 19 членове, от които 10 от ПБ, 3 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, един от ПП и един от „Възраждане“. Председател е Петър Витанов от ПБ, като негови заместници са Слави Василев от ПБ, Георг Георгиев от ГЕРБ-СДС и Ивайло Шотев от ПП.

Комисията по земеделието, храните и горите се състои от 23 народни представители, от които 13 от „Прогресивна България“, четирима от ГЕРБ - СДС, двама от „Движение за права и свободи – ДПС", двама от „Демократична България“ (ДБ), един от „Продължаваме Промяната“ (ПП) и един от „Възраждане“. Явор Гечев от "Прогресивна България" (ПБ) бе избран за председател.

Комисията по европейските въпроси и контрол на европейските фондове се състои от 19 членове, от които 10 от ПБ, 3 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, един от ПП и един от „Възраждане“. Председател е Галин Дурев от ПБ, зам.-председатели са Емине Фикри Гюлестан от ПБ, Евгени Дянков от ГЕРБ-СДС и Богдан Богданов от ПП.

Комисията по труда, демографската и социалната политика се състои от 24 народни представители - 13 от „Прогресивна България“, четирима от ГЕРБ-СДС, двама от ДПС, двама от „Демократична България“ (ДБ), двама от „Продължаваме промяната“ (ПП) и един от „Възраждане“. Оглави я Венко Сабрутев от „Продължаваме промяната“.

Комисията по отбрана включва 19 народни представители, от които 10 от ПБ, 3 от ГЕРБ-СДС, 2 от ДПС, 2 от ДБ, един от ПП и един от „Възраждане“. Председател е Иван Лалов, зам.-председатели са Цветомир Цветанов от ПБ, Ивайло Мирчев от ДБ и Ивелин Първанов от „Възраждане“.


Поставете оценка:
Оценка 2 от 4 гласа.


Подобни новини


Напиши коментар:

ФAКТИ.БГ нe тoлeрирa oбидни кoмeнтaри и cпaм. Нeкoрeктни кoмeнтaри щe бъдaт изтривaни. Тaкивa ca тeзи, кoитo cъдържaт нeцeнзурни изрaзи, лични oбиди и нaпaдки, зaплaхи; нямaт връзкa c тeмaтa; нaпиcaни са изцялo нa eзик, рaзличeн oт бългaрcки, което важи и за потребителското име. Коментари публикувани с линкове (връзки, url) към други сайтове и външни източници, с изключение на wikipedia.org, mobile.bg, imot.bg, zaplata.bg, bazar.bg ще бъдат премахнати.

КОМЕНТАРИ КЪМ СТАТИЯТА

  • 1 Добре

    2 0 Отговор
    че се бях притиснил !
  • 2 честен ционист

    4 0 Отговор
    Абсолютен Комунизъм
  • 3 замразявай заплатите Радев

    5 0 Отговор
    За какво са тия комисии при еднопартийно управление?
  • 4 волан

    1 0 Отговор
    Навън времето гърми и трещи,излива се шуртящ дъжд.
  • 5 оценка

    3 0 Отговор
    Комисиите са за това,участващите в тях да си вдигат процентите на заплатите в хиляди евраци.А останалите, работещи българи и пенсионерите да си броят монетките.
  • 6 Ура,,Ура

    3 0 Отговор
    Някога народните представители ходеха на работа в НС само когато имаше сесия. Иначе си работеха по техните си специалности на друго място. Сега какво е това чудо? Безброй временни комисии и нормални комисии. И всичките са с доволни добавки към заплатите. И после защо хората не ги обичат?
  • 7 АМАН ОТ ПРОСТОТИИТЕ ВИ!

    2 0 Отговор
    Я СВЪРШЕТЕ НЕЩО СМИСЛЕНО.
    НАПРИМЕР,НАМАЛЕТЕ СИ БРОЙКАТА ОТ 240 НА 40.
    НАМАЛЕТЕ СИ ЗАПЛАТИТЕ .
    ЗАПОЧНЕТЕ ДА СИ ПЛАЩАТЕ ОСИГУРОВКИТЕ...И Т.Н.

    Коментиран от #8

  • 8 Оооо

    4 0 Отговор

    До коментар #7 от "АМАН ОТ ПРОСТОТИИТЕ ВИ!":

    В Турция при 90 милиона население имат 500 депутати, а ние при 6 милиона население имаме 240 депутати. Какво да говорим?
  • 9 Коко

    0 0 Отговор
    За всеки хрантутник има ли комисия някой да не артиста че ще се сърди.
Новини по градове:
Новини Айтос, Новини Балчик, Новини Банкя, Новини Банско, Новини Благоевград, Новини Бургас, Новини Бяла, Новини Варна, Новини Велико Търново, Новини Велинград, Новини Видин, Новини Враца, Новини Габрово, Новини Добрич, Новини Каварна, Новини Казанлък, Новини Калофер, Новини Карлово, Новини Карнобат, Новини Каспичан, Новини Китен, Новини Кнежа, Новини Козлодуй, Новини Копривщица, Новини Котел, Новини Кресна, Новини Кърджали, Новини Кюстендил, Новини Летница, Новини Ловеч, Новини Лом, Новини Луковит, Новини Мездра, Новини Монтана, Новини Несебър, Новини Нова Загора, Новини Нови Пазар, Новини Обзор, Новини Оборище, Новини Омуртаг, Новини Павликени, Новини Пазарджик, Новини Перник, Новини Петрич, Новини Плевен, Новини Пловдив, Новини Поморие, Новини Правец, Новини Радомир, Новини Разград, Новини Разлог, Новини Русе, Новини Самоков, Новини Сандански, Новини Сапарева Баня, Новини Свети Влас, Новини Свиленград, Новини Свищов, Новини Своге, Новини Севлиево, Новини Силистра, Новини Симитли, Новини Сливен, Новини Смолян, Новини Созопол, Новини Сопот, Новини София, Новини Средец, Новини Стара Загора, Новини Стрелча, Новини Суворово, Новини Тетевен, Новини Троян, Новини Трън, Новини Трявна, Новини Тутракан, Новини Търговище, Новини Харманли, Новини Хасково, Новини Хисаря, Новини Царево, Новини Чепеларе, Новини Червен бряг, Новини Черноморец, Новини Чипровци, Новини Чирпан, Новини Шабла, Новини Шумен, Новини Ябланица, Новини Ямбол, Новини Всички градове